Zahalte se do stylu: Trendy dlouhé zimní kabáty pro ni i pro něj

Dlouhý Zimní Kabát

Trendy v kabátech

Letošní trendy v kabátech slibují hřejivou eleganci i špetku rebelie. Pastelové barvy jako světle růžová, mátová nebo béžová dodají šmrnc i v chladných dnech. Pro odvážnější jsou tu výrazné barvy – kobaltově modrá, sytě červená nebo smaragdově zelená. Střihově se nosí oversized kabáty, které snadno unosíte k šatům i kalhotám. V kurzu jsou i krátké kožíškové bundičky, ideálně v krémových odstínech. Nebojte se experimentovat s materiály – tvíd, kůže i plyš jsou letos sázkou na jistotu.

Výběr správné délky

Při výběru délky čehokoli je potřeba zvážit několik faktorů. Ať už se jedná o šaty, záclony nebo třeba délku textu, vždycky záleží na kontextu a účelu. Univerzální rada neexistuje, ale pár tipů vám může pomoct s orientací. Zamyslete se nad praktičností – co od dané věci očekáváte? Bude vám vyhovovat krátká, nebo spíše delší varianta? Důležitá je také estetika. Co se vám líbí? Co se hodí k vašemu stylu a vkusu? Nebojte se experimentovat a zkoušet různé možnosti. Někdy je lepší začít s delší variantou a případně ji zkrátit, jindy je to naopak. Ať už se rozhodnete jakkoli, důležité je, abyste se cítili dobře a spokojeně.

Materiály pro zimní kabáty

Při výběru perfektního zimního kabátu hraje klíčovou roli materiál. Mezi nejoblíbenější patří vlna, která je pro svou hřejivost a prodyšnost sázkou na jistotu. Její nevýhodou může být náročnější údržba. Kašmír, luxusnější varianta vlny, nabízí ještě větší hebkost a teplo, ale je náchylnější k poškození. Pro ty, kteří preferují spíše sportovní styl, je tu polyester. Moderní polyesterové tkaniny jsou lehké, odolné vůči větru a vodě a snadno se udržují. Další oblíbenou volbou je kůže, která je odolná a nadčasová. Vyžaduje však specifickou péči a není tak hřejivá jako vlna. Pro vegany a milovníky zvířat je tu koženka, která se vzhledově kůži velmi podobá a je dostupnější. Nezapomeňte zvážit i podšívku – fleece, flanel nebo shearling vám dodají extra dávku tepla.

Barvy a vzory

V přírodě najdeme nepřeberné množství barev a vzorů, které slouží nejrůznějším účelům. Některé zvířatům pomáhají splynout s okolím a stát se takřka neviditelnými pro predátory. Typickým příkladem je srst zebry, která splývá s vysokou trávou, nebo chameleon, jenž dokáže barvu své kůže přizpůsobit okolí. Jiné barvy a vzory naopak slouží k upoutání pozornosti. Například pestré zbarvení některých druhů hmyzu varuje predátory před jejich toxicitou. Barevné vzory na květech zase lákají opylovače, jako jsou včely a motýli. V neposlední řadě hrají barvy a vzory důležitou roli při námluvách. Například samci páva se pyšní nádherným vějířem z peří, kterým se snaží zaujmout samičky.

Kombinování s oblečením

Kombinování s oblečením je zábavná a kreativní část vlastnictví šperků. Neexistují žádná pevná pravidla, ale pár tipů vám pomůže vytvořit harmonický a stylový vzhled.

Při výběru šperků k oblečení zvažte jeho styl, barvu a vzor. K jednoduchým outfitům se hodí výraznější šperky, zatímco k výraznějším kouskům oblečení volte decentnější doplňky.

Barvy šperků by měly ladit s barvami vašeho oblečení nebo je naopak kontrastovat. Například k modrým šatům se budou hodit stříbrné šperky s modrými kameny, ale i zlaté doplňky pro teplejší vzhled.

Nebojte se experimentovat s různými texturami a materiály. Kombinujte například jemné řetízky s mohutnějšími náhrdelníky nebo perly s kůží.

Pamatujte, že méně je někdy více. Pokud si nejste jistí, zvolte raději méně šperků a zaměřte se na jeden výrazný kousek.

Tipy pro péči o kabát

Kabát je investice, o kterou se vyplatí pečovat, aby vám dělal radost co nejdéle. Vždy se řiďte pokyny na štítku, každý materiál vyžaduje jinou péči. Obecně platí, že kabáty z vlny a kašmíru je nejlepší svěřit čistírně. Pokud se rozhodnete pro praní doma, perte je ve studené vodě a šetrným pracím prostředkem. Sušte volně rozložené na plocho, nikdy ne v sušičce! Kabáty z kůže čistěte speciálními přípravky na kůži a pravidelně je ošetřujte impregnačním sprejem. Pro uchování tvaru kabátu používejte vhodné ramínko a skladujte ho na suchém a tmavém místě.

Publikováno: 28. 05. 2024

Kategorie: oblečení

Autor: Romana Svobodová

Tagy: dlouhý zimní kabát | móda