Varsity bundy: Hit podzimu, který vás zahřeje stylem

Varsity Jacket

Ikonická bunda univerzit

Bundy s univerzitními motivy, zkráceně „univerzitky“, se staly nadčasovým symbolem studentského života a ležérní módy. Jejich historie sahá až do 19. století, kdy se poprvé objevily na amerických univerzitách jako symbol sounáležitosti a sportovních úspěchů. Původně se jednalo o vlněné bundy s koženými rukávy, na kterých se hrdě vyjímal znak dané univerzity. Tyto bundy, známé také jako „letterman jackets“, byly určeny pro elitní sportovce a studenty s vynikajícími výsledky. Postupem času se univerzitní bundy staly dostupnějšími a začaly je nosit studenti napříč celým spektrem zájmů a oborů. Dnes jsou univerzitky oblíbeným módním doplňkem, který symbolizuje mladistvý styl, sportovního ducha a prestiž akademického světa.

Historie a původ

Kořeny plemene sahají hluboko do historie, přesné datum ani místo vzniku však neznáme. Existuje několik teorií o jeho původu, žádná však není jednoznačně prokázaná. Jedna z nich hovoří o dávných psech obývajících oblast Středomoří, kteří se s obchodníky a mořeplavci dostali do různých koutů Evropy. Jiná teorie poukazuje na podobnost s pasteveckými psy z Asie a předpokládá jejich migraci s kočovnými kmeny. Ať už je pravda jakákoli, jedno je jisté – toto plemeno si po staletí razilo cestu lidskou historií a zanechalo v ní nesmazatelnou stopu.

Materiály a design

Při výběru materiálů a designu se klade důraz na funkčnost, odolnost a estetiku. Využívají se moderní materiály jako je nerezová ocel, tvrzené sklo a vysoce kvalitní plasty. Tyto materiály zaručují dlouhou životnost a snadnou údržbu. Design se řídí minimalistickými trendy, klade důraz na čisté linie a ergonomii. Výsledkem jsou produkty, které jsou nejen praktické, ale i vizuálně atraktivní a snadno se začlení do jakéhokoli interiéru.

Varsity jacket dnes

Varsity bundy, tyhle ikony univerzitního stylu, se dneska už dávno neomezujou jenom na sportovní hřiště a školní chodby. Naopak, zažily pořádný comeback a staly se z nich stylový kousky, který vídáme na ulicích, molech i ve světě celebrit. Co stojí za jejich nadčasovostí?

Za prvé, varsity bundy jsou prostě pohodlný a praktický. Kdo by nemiloval ten pocit hebkýho materiálu a volnýho střihu? Navíc, ty kontrastní rukávy a náprsní aplikace jim dodávaj ten správnej šmrnc. Ať už zvolíte klasickou kombinaci barev jako je černá s bílou nebo béžová s hnědou, nebo se vrhnete na odvážnější barevný variace, s varsity bundou rozhodně nešlápnete vedle.

Důležitou roli hraje i nostalgie. Varsity bundy v nás evokujou vzpomínky na bezstarostný studentský léta, první lásky a sportovní úspěchy (nebo aspoň snahu o ně). A kdo by se nechtěl čas od času vrátit do těchhle bezstarostných dnů?

Tipy pro styling

Ať už se chystáte na ples, do divadla nebo na jinou slavnostní událost, správný styling je klíčem k dokonalému vzhledu. Nebojte se experimentovat s barvami a střihy, ale pamatujte na to, aby výsledný outfit ladil s vaším typem postavy a osobním stylem.

Při výběru šatů zohledněte příležitost. Pro formální události volte dlouhé šaty z luxusních materiálů, jako je hedvábí nebo krajka. Na méně formální akce se hodí koktejlové šaty nebo elegantní kalhoty s topem. Nezapomínejte na doplňky! Kabelka, šperky a boty dokáží outfit pozvednout na novou úroveň.

Důležitý je také účes a make-up. Vlasy můžete nechat rozpuštěné, sčesat do drdolu nebo vytvořit romantické vlny. Make-up by měl být decentní a podtrhovat vaši přirozenou krásu. Nebojte se použít rtěnku v syté barvě, která oživí celý look.

Nejdůležitější je cítit se ve svém outfitu sebevědomě a pohodlně. Pokud se budete cítit dobře, bude to z vás vyzařovat a okouzlíte všechny přítomné.

Publikováno: 15. 06. 2024

Kategorie: oblečení

Autor: Romana Svobodová

Tagy: varsity jacket | móda